1 398 visningar (1 idag)
Uppdaterad 25 september 2010
Skapad 20 september 2010
Effekt / Vridmoment
141 hk / NmMotor, växellåda och avgassystem
manuell växellåda, 2,0 motorEffekt och prestanda (ingående)
104,0 EGChassi
AB halvkomiFälgar, däck och bromsar
aluminiumfälgar, 205/55R16 däckdimension bakInteriör / Inredning
-Bilstereo och multimedia
det satt en orginalstereo i. 6,5 tums fram. och en cd/bandare som inte ens kunde läsa brända skivor. så det blev att fixa till det direkt.
det blev en hightec cd med alla tillbehör nöjliga, 6,5 tums high performence högtalare fram+ baslåda och slutsteg bak. helt ok ljud.Exteriör / Styling
orginal. men det är under konstuktion=)Framtidsplaner
ja den måste ju fixas till så den blir en äkta Tesanbil ju. lite motiv, fixa fälgar, stereon har jag redan fått i. det va prioritet nr ett på det. sen får jag se vad jag gör efter det. "mr bengtsson" från förra bilen ska givetvis följa med=)Övrigt
i brist på plats i min underbara lilla Tigra va jag tvungen att inse att jag behövde en större bil. Jag är medveten att pt cruisern fått sjukt dålig kritik men fuck it, den är snygg, med hög potencialfactor och så stor en bil kan bli utan att vara en kombi, och personligen skulle jag bli tvungen att bitchslappa mig själv om jag köpte mig en sådan.

