2 636 visningar (1 idag)
Uppdaterad 1 augusti 2011
Skapad 9 december 2010
Effekt / Vridmoment
174 hk / NmMotor, vxellda och avgassystem
Golf VR6 174 hk orginalt, funderar p att chippa den men inte riktigt sker n. Har sport filter monterat och klart, lter gtt..
5 vxlad bil, ganska bensinsnl faktiskt om man gr lugnt...
Jag har 2,5´ avgassystem p bilen vilket ger ett vldigt gtt ljud....
Motorn r stark speciellt i hga varv, d knner man verkligen hur bilen drar vilket r vldigt gtt.Effekt och prestanda (ingende)
-Chassi
Bilen r snkt runt om, vilket ger ett kaxigt utseende hehehe.. Den nda nackdelen med att snka bilen r att det blir mycket mer stttigare man knner vgen mer, men i kurvorna s r det som att bilen r fastklistrad i vgen. Bilen tar kurvorna perfekt!!!!!!!!!Flgar, dck och bromsar
Har 15 ´ p den som vinter dck. Hmtade bilen idag ( 5 december 2010 ) har it hunnit ta kort n men det kommer mer bilder p detta!!!!
15 ´ r inte dom finaste men det r vinterdck p aluminium flgar vilket r lite snyggare tycker jag :P
Till sommaren har jag ett par 17´ ska lmnas in p lack, ska lackas svarta, och ska mven fixa kantstttningar......Interir / Inredning
Inredningen r orginal, har inte lakt funderingar p om jag ska ndra p ngot. Dr emot ska jag frscha upp allting fixa alla knappar allting med andra ord.Bilstereo och multimedia
Har inte kpt ljud till bilen n.. fick med en bra sterio men inte hgtalare. det kmr lite lngre fram. Men har en baslda frn JBL som jag ska kpa en bas till har bild p det :)
Mitt ml r att ha ett prutalt ljud i bilen!!!!!!!Exterir / Styling
Bilen r i stort sett orginalt, som jag sa tidigare kpte den idag ( 5 december 2010 ) men allt kommer med tiden som sakt...Framtidsplaner
Planer???? oj det r mnga.
- Kjolpaket
- Lacka flgarna
- Ljudsystem
- Ratt
- Angels eyes
- Chipp
- tona rutorna ( gra om )
- Kldseln
- Instrumenteringen ( tex lampor )
Svrt att skriva upp allt det finns mer saker!!!!!!vrigt
Ej angivet.