2865
Sök

Volkswagen Vento vr6 2.9 "Gröna faran" (1995)

Behöver putsas och tvättas lite
598 visningar
44 kommentarer
Bilden publicerades 26 september 2010
för 14 år sedan
Varit med om att kylarslangen släppt och spolat ner hela huven /rutan med glykol? Minns att det hände mig ett par gånger på min VR6:a, innan jag kom på vad felet var.
för 14 år sedan
Händer inte ofta iaf inte de sista.. har varit uppe i uddevallaområdet mycket.. Ajdå inge kul sånt, jag har en kompis som är duktig på dom, han hjälper mig mkt ochklurar ut lösningar på mycket:) Alla vr6orna har inte ac har jag kommit på.. den är ju min andra ventovr6a:) den första var skrotbil när jag köpte den och vi lekte bara med den men nu är det meningen att det skall vara mer seriöst men hundvalpen tar mycket tid och min bil står just nu hos min far utanför uddevalla.. den behöver lite kärlek:P Inga allvarliga saker men.... Koppling, lufta systemen och ny framruta och oljebyte..:P
för 14 år sedan
Nu hänger jag inte med riktigt i den första meningen, är väl lite blåst! :P Jo det plockar på med delar, särskilt när det är tråkiga slitdelar så svider det i snåltarmen:) Ska iväg å rejsa lite i Malmö imorgon tänkte jag. Håll utkik om du vill, jag kanske dyker upp i bild.
för 14 år sedan
okey;)
för 15 år sedan
rör på sig gör den..
för 15 år sedan
joo vet:) men det är bara så tråkigt att det skall behöva vara så..:)
för 15 år sedan
ja, det är så, finns gott om killar som tänker med annat än det de borde tänka med.
för 15 år sedan
haha ja:)
för 15 år sedan
dom där motorerna gör ett hemst mysigt ljud dom ;)
för 15 år sedan
hahahaha slappis;) ifs jag har inte skottat min trappa heller;) har egen trappa in i min lägenhet:P
för 15 år sedan
hehe de e ju lördag ffs :P ;) varit borta halva dagen men får skotta med slunga i morgon då istället.
för 15 år sedan
gilla på den;)
för 15 år sedan
Trevlig motor de där :)
för 15 år sedan
ajdå:/ sånt är trist tur att de gick;)
för 15 år sedan
Haha ja de e alltid bra när de går ;)
för 15 år sedan
Alltid;)
Rekommenderade bilar


Sök