6753
Sök

Volvo 142T "Turbo" (1968)

ska snart i me en intercooler o mera prylar snart
1 095 visningar
17 kommentarer
Bilden publicerades 23 maj 2011
för 15 år sedan
Riktigt fränt :P Du har inte fram/bakskärmar till 73an?:)
för 15 år sedan
Nej jag har inte de .
för 15 år sedan
Gott om plats är det ju i varje fall :p
för 15 år sedan
jodå den såg snygg ut :)
för 15 år sedan
Plats finns det dock inte under huven! Går ju inte ens att byta lampa högerfram utan att plocka ned halva bilen. Det ligger även lite sanning bakom min kommentar då V40 är Mitsubishi rakt igenom med undantag för motorn ;) Fint projekt du har glömde jag säga förut!
för 15 år sedan
Okej tackar :)
för 15 år sedan
Köttigt! :D Hur är hållbarheten? jag och en kompis byggde också på en b20 för nåt år sen, höll bara några timmar,haha :P
för 15 år sedan
Japp de funkar fint håller mycke bra de e ju en b20 dom tål lite allefall inte haft nå problem med den alls förutom generatorn som gav upp
för 15 år sedan
är ju i grund och botten ett diesel block så allt i b20 är lite hållbarare. Men dessa motorer blev bensinare istället
för 15 år sedan
Okej jo dom håller fint :)
för 15 år sedan
Nice, tummen uoo (Y) Kolla gärna in min =)
för 15 år sedan
nice :)
för 15 år sedan
Tack :)
för 15 år sedan
bygger du själv? :)
för 15 år sedan
A de gör jag de sitter förtillfället en saab turbo på men de kommer snart ett lastbilsagregat o bättre grenrör o dubbla dellorto förgasare o vassare kam o bättre topp o bättre tändningsprylar så får man se om de rör på sej noge men de funkar fint nu me:)
VolvoGrabbens andra bilar
Rekommenderade bilar


Sök