8530
Sök

Chevrolet Corvette Z51 "Stephani" (2007)

Kraftpaket
dansken_1983 2 fast 4 swedish roads
1 240 visningar
15 kommentarer
Bilden publicerades 14 juli 2011
för 14 år sedan
Härlig puts, ska bli kul att se den i sommar :)
för 14 år sedan
Jo det ser lite ensam ut nu när den samlar damm i garaget
för 14 år sedan
OjOj vilken polering så ska det se ut
för 14 år sedan
Hehe måste hålla grejeerna fina :-)
för 14 år sedan
När blir det till å uppa effekten då? ;) Alldeles för mycket original här ju! :D Ett tips är att konvertera till E85 och byta till högkompressionstoppar, en aggressiv kam på det så har du 550 hästar utan större problem, med god körbarhet också (plus att besiktningen inte kan säga nått)! :) Ser jävligt fint ut annars, stor tumme upp till dig! Kolla gärna in min flickväns Corvette, Liinn här på garaget. ;)
för 14 år sedan
hehe tack för tipset och ja ska ta en titt nu på din tjejs bil ;-)
för 15 år sedan
riktig nice ! en sån på en gocart hade icke skadat ! hehe skämt åt sidan , jävligt fin bil du ha !
för 15 år sedan
Tackar detsamma ;-)
för 15 år sedan
tror inte att du klarar 300kmh med denna...
för 15 år sedan
Kan hända att den amerikanska versionen som inte har Z51 Sport Package kan köra strax under 300 km/h eftersom den har något annorlunda utväxling
för 15 år sedan
De sista km/h blir nog sega men visst klarar den det på tillräckligt lång sträcka. Kom ihåg att kroppen är av plast, bilen väger inte speciellt mycket och är aerodynamisk.
för 15 år sedan
Så segt blir det inte eftersom den toppar 300 på 5 växeln
dansken_1983s andra bilar
Rekommenderade bilar


Sök