4279
Sök

Opel Vectra COSMO Kombi 2,8 OPC-line (2008)

255 visningar
15 kommentarer
Bilden publicerades 18 juni 2012
för 13 år sedan
Denna såg fin ut i solskenet! Fan service på alla bilarna lär kosta en del slantar...men ett måste!
för 12 år sedan
Okok,frågade företaget som säljer grejorna och han sa att det var glasfiber :p passar skit och spricker så fort man tittar på de :p så för min del blir de och hitta beg. På skroten ;) har hittat sidokjolarna ännu så länge ;) har goda kontakter där så hoppas på att hitta ett komplett kitt snart ;) känner mig lite stressad då jag vill ha bilen klar tills böda ;) eller ja till utställningarna börjar ;)
för 12 år sedan
Ja det är ju det man är alltid lite sent ut jag fick hem de nya DRL idag till Omegan så nu måste jag demont stöfångaren och börja passa in de nya för de är lite annan design på dessa hum.... Sen ska bilen på service STORA ska hinnas med också innan böda samt att jag skulle behöva förnya lackskyddet och måla bromsoken med ;) Hoppas Böda blir bra även iår :)
för 12 år sedan
Hehe låter som en fete utgift :p ja de hoppas jag mä ;)
för 13 år sedan
Någon gång måste man ha en sån här, gärna OPC då :)
för 13 år sedan
Okej, antar att du bytte då du bytte motor! tänkte börja med ett halvsats system, måste ju få höra den fina sexan sjunga :D
för 13 år sedan
Japp det införskaffades då motor byttes nu är jag med sugen på nytt avgas från extraktorgrenrören och bakåt ;)
för 13 år sedan
Gött :D
Jonas-Evas andra bilar
Rekommenderade bilar


Sök