4431
Sök

Volvo v50 T5R-design "Ögongodis" (2009)

Coilovers hemkommna ska bara monteras ;P
3 112 visningar
21 kommentarer
Bilden publicerades 10 maj 2012
för 13 år sedan
Vart köpte du dessa? Riktigt sugen till min v70 :)
för 14 år sedan
Tja, är du nöjd med dina BC coilovers när du åker på lite ojämnt underlag tänker ja mest på. Funderar på Coil men är lite osäker då ja ibland åker på lite sämre vägar! Har tittat på H&R fjädrar och nya Koni dämpare, lika mycket pengar är det men frågan är vad som är att föredra. Grymt fint stuk på din V50! Röst lagd
för 14 år sedan
Gummi är nog det bästa i dit fall blir inte så stötigt.. Då finns det dock ingen camber inställning
för 14 år sedan
okok men fasen är ju en familje bil ;) så behövs nog inte mycket camber iställning! blir det mycket klonk ljude av stållagringen?
för 14 år sedan
Nee det tycker jag inte.. Blir väl lite hårdare skulle jag tro ;)
för 14 år sedan
inte billigt va?
för 14 år sedan
Beror på vad man jämför med! I mitt tycke så är det bättre att lägga till lite pengar än att köpa sänkningsfjädrar.. Med ett sånt här kit kan man ju justera och få det exakt så man vill ha det... Kostade 8-9k ;)
för 14 år sedan
haha Sweet! har också BC Racing, nice stuff ;)
för 14 år sedan
aha ja då har man inte mycke nytta av att kunna justera det =)annars är det förjäkla fint när man kan det ;P
för 14 år sedan
Aaa, skulle inte va fel ifs att bara ha det :)
för 14 år sedan
" )
Vit740s andra bilar
Rekommenderade bilar


Sök