3159
Sök

Audi A2 1.4 TDI90 SE "Special Edition" (2005)

Full läder med Audi BOSE stereo plus en massa annat...
Grymt bra lyx i denna småbil, utöver det normala.
Inte många små bilar som kan hålla denna höga klass än idag.
1 243 visningar
15 kommentarer
Bilden publicerades 17 december 2013
för 11 år sedan
Skulle gärna haft denna inredningen i min! Avis :P
för 11 år sedan
Leta efter beg via skroten i sverige & tyskland. Bör inte kosta alls mkt om du hittar nått i läder eller den udda halv läder/alcantara kombon. Kommer inte bara se snyggt ut utan lätt höja ditt värde men flera tusen direkt.
för 11 år sedan
Jo jag håller koll men inte hittat nåt vettigt.
för 11 år sedan
Ja som sagt,svårt & udda.Tog mig själv 14mån letande i både sverige & tyskland innan jag kom över denne bilen efter att ha letat efter den ulitmata & perfekta A2.Min första var en tomhylsa till 1.2TDI som var ok men motorn var grymt svag & inte värd sin super låga förbrukning samt att lådan sög om den pajja för den var lika så,som OSS taket svindyr att laga. Håll utkick,ja är i banorna att start ett renodlat A2forum för sverige, kan behövas då vi är många fler liksinnade här än man tror samt att några av oss sitter på grym info som vi fått via tyskarna & britterna. Bilen börjar ju efter allt att bli en entusiastbil samt att dom rätta modellerna med dieselmotorerna börjar gå upp i pris nu. Se bara hur bra dom ligger till på tyska mobile.de & det bara efter ca 10år gammal bil med så högt andrahandsvärde är det ingen små bil som kan jämnföras med. Mkt till grund av dess avancerade teknik som var lätt en 5-10år före sin tid redan när den kom ut. Med lite enkla knep är den modern ida oxå.
för 11 år sedan
riktigt hemtrevligt :)
för 11 år sedan
Ja mer än man anar. Lyxigare småbil får man leta efter.
för 11 år sedan
Håller med helt klart :)
för 11 år sedan
Saknar den..
för 11 år sedan
Jag tittade lite på att köpa BMW i3an till frugan istället för A2an men den var bra dyr i inköp så den får vänta, A2an är så snorbillig att äga just nu att det är omotiverade att köpa nått annat.
för 11 år sedan
Hon kom på att det skall bytas kamrem på den. Grejerna inköpta men jobbet skall göras..
för 11 år sedan
Okaj. Så den går ut till salu snart igen då.
Masos andra bilar
Rekommenderade bilar


Sök