Tja håller på navvända 16" V50 plåtisar Första var ju att det var annat nav hål men de fixa sig i svarven på skolan. Har svetsat en fälg klar, skevar 0.3mm.
MEN nu så har ja kollat lite närmare hur dem passar på bilen. Bak tycker ja de e perfekt utstick, precis jämnt med skärmkanten. Fram sticker det ut ca 2cm och tror inte de kommer bli snyggt, skulle helst vilja ha dem jämnt me kanten fram å bak. Själva navet sitter en 1cm från kanten på fälgbanan och därför kan ja inte knacka ut den längre. Annars så får man köra spacers eller flytta in navet så fälgarna i bak sticker ut lika mycket som fram så de ser lite bättre ut.
Någon som har förslag/tips på vad man ska göra?
"inget är omöjligt- det omöjliga tar bara lite längre tid"
okej, va ute å testa igen. ser ut som de sticker ut men de kanske inte gör hehe Får nog klart alla fälgar den här veckan så ska bli spännande å se hur de blir
"inget är omöjligt- det omöjliga tar bara lite längre tid"