8151
Sök

Ford Focus RS (2010)

Fick på sänkningsfjädrar från H&R
Tack för hjälpen Magnus.
1 306 visningar
8 kommentarer
Bilden publicerades 12 augusti 2013
för 13 år sedan
Tja. Ser jäkligt bra ut. Är du nöjd med sänkningen? Jag funderar just nu på vad för märke jag ska köpa, och om jag ska ha Coilovers? Vad fick du betala, med montering ? Det blev o låta som en intervju, men det får du ta ;-). Snygga de är alltså :-).
för 13 år sedan
Okej, tack för info:-). Men du ångrar inte att du inte valde Coilovers? Är det onödigt kanske, eller vad tycker du? Hur mycket är din sänkt? Fan, hur jag än skriver så blir det att låta som en intervju, ha ha;-).
för 13 år sedan
Fjädrar sänker ca 35mm, ångrar inte det nej. bilen är lagom hård och tål lite banåka tex. Blev lite hårdare än orginal. Bad dom ställa in lite tuffare hjulvinklar samtidigt så den styr in lite bättre i böjarna + att den understyr lite mindre nu.
för 13 år sedan
Okej, tack du. Då ska jag fundera när o hur det blir aktuellt:).
för 13 år sedan
En av mina drömbilar! så du får en 5a!
för 13 år sedan
Vasego:)
för 13 år sedan
Perfekt, borde sett ut så org. :)
ATM_Gorans andra bilar
Rekommenderade bilar


Sök