3034
Sök

Ferrari 308 Gts qv koenig. (1983)

Jämför gärna med de första bilderna. Nu är det ordning på lack. Nu ska vi titta till inrdeningen i vinter.
2 020 visningar
17 kommentarer
Bilden publicerades 17 november 2008
för 12 år sedan
Vilken brutal pärla.
för 15 år sedan
Bad-Ass! Snygg "huv-till-dörr-till-luftintag-linje" ... Tycker inte du ska plottra till med en vinge.
för 15 år sedan
Tackar!!! Håller med, Vingen ligger på is, dock vill jag ha tag i en för att ha den, Kanske sätta upp den i garage taket ;-)
för 15 år sedan
Mycket snygg. Bara att grattulera och ge dig en femma.....................
för 15 år sedan
Tackar o bockar för din uppskattning bilen. Snart är det ju tyvärr vinter vila men några helger till ska den vara med.
för 15 år sedan
Denna var det lätt att lägga poäng på!! :) Vilket fint ex. Björn
för 15 år sedan
Måste ju vara ännu roligare att man själv har fått den till det den är istället för att bara köpa färdigt. Men, vi som inte är så händiga eller inte har tiden det krävs får nöja oss med den bil vi kan hitta som vi är nöjd med som den är. Förstår din glädje över bilen - är rätt nöjd själv för övrigt!! :)
för 15 år sedan
Ska då villigt erkänna att jag har nog projektledat bilen och betalat för att få den i detta skicket, det är min andra Ferrari (den förra skruvade jag med själv och orkade inte en gång till ) Men det har varit många firmor inblandade så det känns som man gjort det själv endå. Fin bil du har du med, önskar bara att vädret höll i sig lite till innan det är dax för ferrarin att gå i vinter vila.
för 15 år sedan
Ja, jag vill också ha litet bilväder nu - blir bara denna månad sen är det slut för mig med. Skönt att höra att det finns någon mer här som inte håller på med bilen själv. Anar nog att det blev "litet" dyrare än beräknat med sista "servicen" för dig..... :) Har ett kamremsbyte framför mig som jag drar mig för - 15000, vill de ha för jobbet. Tror att de försöker bluffa mig! De som vet hur man gör, gör det på ett par timmar :/
för 15 år sedan
Vilket mästerverk :)!
för 15 år sedan
riktigt grym :D
för 15 år sedan
FÖR snygg
för 15 år sedan
Den är snyggare utan spoiler
för 16 år sedan
Riktigt fin! :) Tror dock att min bil har några fler hästar ;) hahaha
för 16 år sedan
riktigt snyggt koenig gör trevliga saker.
för 16 år sedan
Grym bil! Och du lär ju knappast råka ut för att grannen skaffar en likadan :) Hade en poster på Koenig's Testarossa på väggen i pojkrummet och 308:an ser ju inte sämre ut.
Rekommenderade bilar


Sök