schnauz skrev:
AcesHigh666 skrev:
schnauz skrev:
Vingen ger ju ingen effekt i låga hastigheter i vilket fall som helst. Handlar ju oftast om att få bilen stabil i höga hastigheter där man annars får problem med för lågt marktryck.
Ja men det gör inte mer eller mindre om den driver bak eller fram. sen gör en riktigt brutalt inställd vinge skillnad i lägre hastigheter än man tror. Men att inbilla sig att det gör skillnad på gatbilar är bara patetiskt, så länge det inte är en riktigt hårig bil

Jag är på din sida.

Mitt inlägg var riktat till de som gnällde om vingar på framhjulsdrivna bilar. Är ju inte direkt att få grepp i starten som det handlar om!
Var inte direkt så jag menade, men just att du verkade fatta mer än vissa andra i tråden. när man ser posts som dina så inser man att det finns hopp för mänskligheten trotts allt.
Senast redigerat av AcesHigh666 (26 mars 2011)
Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile away and you have their shoes.