3372
Sök

Opel Manta A "Devilfish" (1972)

valle22 Smidd i rostigt stål
719 visningar
18 kommentarer
Bilden publicerades 23 april 2012
för 11 år sedan
snygg :)
för 11 år sedan
tack, ser framemot våren inom kort att få köra lite :)
för 11 år sedan
de kan ja tänk mig :)
för 12 år sedan
Shit vad läcker bil!!!
för 12 år sedan
Tack, var ute en sväng innan och spola av dammet efter vintersömnen :) kul var att köra lite gammelbil
för 12 år sedan
Inte så lite avis =)
för 12 år sedan
Gott Nytt 2013 Valle. Snyggbilen längtar nog till sommaren :D
för 12 år sedan
jo , smygkörde när det var torrt och fint ute för 1 vecka sedan knappt :) dock en kort tur bara när jag byta garage men kul var det. Full tank fick hon med, ett gott 2013 till dig med
för 13 år sedan
Riktigt stilren och snygg
för 13 år sedan
Tack, håller den så "ren" som möjligt. Frontspoiler är eftermonterad dock en original GM. Lite roliga detaljer inne är monterade som tex extramätare, varvräknare (givetvis original) lätt att återställa utan större ingrepp :) hoppas på ett projekt en dag där jag skall bygga en lite vassare Manta A :)
för 13 år sedan
Trevligt trevligt, passar ju riktigt bra med denna spoilern faktiskt.
för 13 år sedan
fin som bara det. min son tyckte bättre om denna än min Commodore.
för 13 år sedan
LOL grabben min gilla den gula Asconan bra mycket bättre än Mantan :)
för 13 år sedan
mantorna är så otroligt snygga! alltså a modellen. ser riktigt fräsch ut också :) full pott
för 13 år sedan
perfekt kvällssol ser det ut som :) trevliga vakter, förstår dom verkligen :) ta väl hand om den, finns inte så många kvar. fast som det ser ut så gör du det redan :)
för 13 år sedan
jo, den tas hand om :) den lilla tid jag får över lägges på den. Mitt modellbygge är avslutat kapitel till förmån för bilen :) familjen tar oerhört mycket tid och energi :)
för 13 år sedan
ja, det är viktigt att kunna balansera familjelivet med billivet :)
Rekommenderade bilar


Sök