5622
Sök

Volvo v70 "breddade v70n" (1999)

När jag köpte den
1 823 visningar
4 kommentarer
Bilden publicerades 21 september 2016
för 10 år sedan
Så du har köpt Rosendorfs senaste bygge. Jag snackade med honom å han berättade att han skulle sälja den i detta halvfärdiga skick. Riktigt kul att du ska fräscha upp/färdigställa den med lack och inredning. Ska bli kul å följa vad du gör med den. Lackförslag: Laserblå, klarröd, pippigul, t-gul eller (om du vill slänga upp mycket pengar på lackering) sån där "frostad" lack som JKR kan lägga (se bildexempel på länken) och sätta på en takbox och lacka i samma färg. :) http://www.x40nordic.com/Gallery/Upload/theone_h.jpg
för 10 år sedan
a ska bli roligt att greja med och finns mycket mycket att göra intill det skick jag ska ha den i //tack för tipsen och seriös kommentar:)
för 10 år sedan
Låter kanon. :) Martin har gjort ett så bra jobb att bilen förtjänar bli så fräsch som du kommer göra den. :) Jag är ju med å arrangerar Vallåkraträffen så jag gillar å motivera er Volvo-byggare. :) Hoppas du kommer hinna klart med bilen till nästa års Vallåkraträff (19-20 augusti), det vore grymt skoj om du kom ner med den i så fall. :)
för 10 år sedan
vallåkra blir ett måste med bilen till sommar men vet ej om jag kommer ha fått någon riktig lack tills dess men mycket kommer att ha skett :)
Rekommenderade bilar


Sök