hej, först var problemet att inte pumparna gick, verkar som något glapp så måste tjuvkoppla för att dom ska gå. och spridarna får helelr ingen ström. testat att byta spridarrelä och styrbox. verkar som de är nåt glapp elelr nåt i hela skiten eftersom reläfästet t bränslepumparna också cpar. någon som har någon teori? tack på förhand!
går pumparna som dem skall nu? funderar på om det kan ha något med hallgivaren att göra, en kompis hade för en massa år sedan problem med en audi som inte fick bränsle o det var hallgivaren som inte gav signal till bränslepump m.m.
jag är inte så insatt i hur mycket som är kopplat till hallgivare men jag har fått för mig att den ger signal till pumpen o att den öppnar spridarna iaf