lördag 21:24
Trådstartare
Tjena!
Tänkte få liv i det gamla åbäket. fick någon 2a på den när fabror blå var intresserade sen har de bara blivit att den stått en stund, skit samma.
Skruvat på skruven bakom armstödet, handbromsen tar tidigare men inget reslutat av att den vill stå stilla.
Rev ner ena sidan och kolla in vid handbroms backarna och de ser väldigt bra ut, har för mig vi byte grejorna för nått år sedan men minns inte riktigt.
Tog någon video och försökte se hur handbroms vajern lirade. Vajern ifrån kupen fram till delningen rör sig bra men sen vajern som går mellan broms backarna rör la sig inte så mycket. Ska försöka skicka in lite bilder och videor på hur de ser ut och hur de lirar. Min fråga är la va heter den delen där delningen kommer och vart kan man köpa den. vajern tycker ja ser väldigt fin ut.
Har ni några andra idéer på hur man ska lösa handbromsen så är dem väldigt välkomna.